Řidiči pomáhejme si!

  Pro někoho možná naprosto banální věc, někdo řekne, že to s AIDT nijak nesouvisí, ale já se domnívám, že souvisí a pokusím se vám hned vše vysvětlit. Mnozí z vás jezdí už nějaký ten rok, někdo pravidelnou linku, jiný jezdí klasické rozvozy či sběry… a jistě si sem tam všimnete nějakého nováčka. A stejně tak já si před pár dny všiml mladého kolegy, který zřejmě poprvé couval na rampu, pak dle instrukcí šéfa měl ve volné chvíli zkontrolovat a případně dolít olej. Evidentně jej nikdo řádně neproškolil, neboť kolem auta doslova zmateně pobíhal a když konečně našel způsob, jak kabinu zvednout (Iveco Eurocargo), kabina ne a ne jít nahoru. Nedalo mi to a zeptal se, zda nepotřebuje pomoc, evidentně se mu v tu chvíli ulevilo. Ještě bych měl uvést, že v danou chvíli na stejném místě stálo dalších 5 aut, tedy 5 kolegů, kterých se možná styděl optat a jistě se každý z nás dokáže vžít do jeho pocitů, vždyť všichni jsme nějak začínali. Ale zpět k věci, po nezbytných opatřeních spolu s dobře míněnými radami jsme kabinu zvedli, společně zkontrolovali olej, dolili potřebné množství a vy se teď jistě ptáte, proč vám to vlastně povídám, vždyť podobných zážitků má nejeden z vás možná tucty.

  A jsme u jádra věci, napadlo vás někdy, že právě vy na svých cestách „vychováváte“ novou generaci? Že jste to právě vy, kdo v danou chvíli nejen že dokázal ochotně pomoci druhému, ale zároveň poradil a názorně ukázal, jak na to? Že ten kolega si z prvního dne v práci nebude za pár let pamatovat jen ten stres, ale především to, že mu v pravou chvíli kdosi podal pomocnou ruku? A že mu třeba v tu chvíli ukázal, jak soudružní dokážeme být a bez ohledu na to zda se známe či nikoliv, si dokážeme pomáhat? A proč? Jednoduše proto, že jako řidiči z povolání musíme stát při sobě, pomáhat si a snažit se o to, aby ti co přijdou po nás, mohli to dobré co je v nás, předat dalším generacím.

  Takže vás moc prosím, nebuďme k sobě lhostejní, dívejme se dobře kolem sebe a pomáhejme si! To jakým směrem se bude dále ubírat nákladní doprava, závisí především na nás řidičích.

   

  Daniel Kaftan

  Přihláška Zo OSD A.I.D.T.

  Pomáháme

  Podporujeme

  Sociální sítě

     Zo OSD A.I.D.T. na FB stránkách

     Zo OSD A.I.D.T. na Instagramu

    Zo OSD A.I.D.T. na Twitteru

    ZoOSD AidT - Veřejná FB skupina

    AidT Germany - FB INFO

  Jsme Zo OSD A.I.D.T.

  Výhody členství

  Spolupracujeme

  Sport & volný čas

  Odkazy