Kdo jiný, když ne my…

        Pro někoho možná klišé, ale pro mnohé z nás v posledním čase víc než jen heslo. Přesto, že je za námi rok existence, jsme stále na začátku naší dlouhé cesty za lepšími zítřky.

  Na svých cestách se setkávám s různými kolegy, jedni se prostě jen snaží uživit rodinu, druzí k našemu řemeslu tíhli již od dětství, ale vesměs chceme všichni totéž – lepší podmínky a odpovídající ohodnocení.  To se však samo od sebe nezmění, je potřeba pro to něco udělat a třeba i něco obětovat.

       V prvé řadě si však musíme všichni uvědomit, že nelze ničeho dosáhnout, pokud půjdeme sice v šiku, ale přesto každý sám za sebe. Je potřeba se odprostit od onoho „JÁ“, ale začít uvažovat a především jednat ve jménu celku, tudíž naučit se říkat „MY“ !  Je mi jasné, že ti co jezdí s chlaďákem apod., netrápí žádné prázdninové zákazy, že ti co jezdí vnitro, nemusí zajímat problémy s nimiž se potýkají kolegové na MKD a naopak. A právě to bychom měli změnit. Nikdo z nás přeci neví, zda se časem nebude potýkat s problémy, které ho až dosud netrápily. Jsme jeden tým, který i jako tým musí fungovat, protože jinak si o lepším zítřku můžeme nechat jen zdát.

       Naším logem je ruka zaťatá v pěst, její význam je chápán napříč Evropou naprosto shodně. Silný celek, jenž lze těžko ovládnout a který mnohem snáze v případě potřeby zasáhne cíl.

  Tu pěst tvoří několik článků, takže dlaň můžeme v tomto případě považovat za základnu. Ta musí být silná a pevná, neboť na ní stojí další články, kterými jsou prsty. Každý prst pak v našem případě může být zástupcem pro různé druhy vozidel. Čili máme tu dodávky, náklaďáky, kamiony, autobusy a pátý by mohl reprezentovat například cisterny, nadměry i speciální techniku. Když bude každý z nich bojovat jen za sebe, snadno mu dojdou síly nebo se zraní a bude trvat dlouho, než se zotaví.

  Ale spojí-li své síly, semknou se, budou jeden druhému oporou a mnohem snáze odolají tlakům z venčí.

  Čili pojďme se do toho opřít, stůjme při sobě, buďme si navzájem oporou a v případě potřeby udeříme ve stejný čas na stejném místě. Kdo jiný když ne my, kdy jindy když ne teď!

  Daniel Kaftan  

   

  Přihláška Zo OSD A.I.D.T.

  Pomáháme

  Podporujeme

  Sociální sítě

     Zo OSD A.I.D.T. na FB stránkách

     Zo OSD A.I.D.T. na Instagramu

    Zo OSD A.I.D.T. na Twitteru

    ZoOSD AidT - Veřejná FB skupina

    AidT Germany - FB INFO

  Jsme Zo OSD A.I.D.T.

  Výhody členství

  Spolupracujeme

  Sport & volný čas

  Odkazy