Dopravce není můj nepřítel

  Dopravce není můj nepřítel

       Někdo preferuje velké firmy, jiný zas ty rodinného typu, důvody jsou různé, ale to ponechme dnes stranou. To na co se snažím poukázat je ten fakt, že systém, který je zde nastaven mnohdy staví řidiče a dopravce proti sobě.

       Narážím na nedávno schválené zákony, z nichž bych vyzdvihl třeba například onu hodně diskutovanou povinnost řidiče řádně očistit své vozidlo od sněhu a ledu, při jejímž nedodržení hrozí řidiči sankce. Zákon však už neřeší, jak postupovat v souladu s BOZP, když na tento úkon zde není prakticky žádné zařízení. Velké firmy možná na svých základnách mají možnost postavit pro své řidiče rampy, ze kterých by mohli sníh či led odstranit, ale ne každý z nás denně parkuje na základně. Známe to všichni, pokaždé „kempujeme“ jinde a mnohdy máme problém své vozidlo bezpečně odstavit, neboť kapacita odstavných ploch pro kamiony a nákladní vozy v ČR je naprosto katastrofální.

      Jezdím hlavně vnitro a to už 15 let, přiznám se, že na svých cestách jsem doposud nenašel ať už parkoviště pro kamiony či benzinku, kde by bylo i zařízení či rampa k odstranění sněhu nebo námrazy. Na sociálních sítích, ale i na parkovištích se mezi řidiči hojně diskutuje na toto téma. Jedni lamentují, druzí kroutí hlavou a někdo spoléhá na to, že případnou pokutu mu firma proplatí, avšak řešení problému, který nám systém opět nachystal, je v nedohlednu! A jsme u jádra věci, není toto jedna z mnoha věcí, která by přiměla řidiče i dopravce táhnout za jeden provaz a rázně se dožadovat zjednání nápravy na kompetentních místech? Vždyť ten bič na řidiče je zároveň i bičem na dopravce. Má snad dopravce s každým novým zákonem nebo spíše paskvilem očekávat další klacek pod nohy? Nestačí, že musí platit silniční daň, mýto….

      Ptám se, kam mizí ty miliony, lepí se s nimi státní rozpočet či končí na účtech vládních úředníků v podobě tučných prémií? Jsme opravdovou páteří ekonomiky a to jak MY řidiči, tak i dopravci, ale stát nám doposud nepřinesl nic dobrého, ba právě naopak, nemilosrdně ničí poctivé dopravce, malé firmy doslova likviduje a mnohdy je nutí k nezákonnému chování. Stát doslova nahrává nekalým praktikám či spíše přímo vybízí k nepoctivosti, jak jinak si vysvětlit některé zákony či nařízení! Je nejvyšší čas dokázat všem, že „vestičkáři“ nejsou ti, kdož dopravcům pouze znepříjemňují život, jak se záměrně některé firmy a ČESMAD snaží líčit, nýbrž ti, kdož dokáží přesvědčit férové dopravce, aby spolu s řidiči vytvořili pevný svazek. Svazek, který v případě nutnosti dokáže dát jasně najevo svůj nesouhlas a rozhořčení nad znepokojujícím stavem v nákladní dopravě!

  Daniel Kaftan

  Přihláška Zo OSD A.I.D.T.

  Pomáháme

  Podporujeme

  Sociální sítě

     Zo OSD A.I.D.T. na FB stránkách

     Zo OSD A.I.D.T. na Instagramu

    Zo OSD A.I.D.T. na Twitteru

    ZoOSD AidT - Veřejná FB skupina

    AidT Germany - FB INFO

  Jsme Zo OSD A.I.D.T.

  Výhody členství

  Spolupracujeme

  Sport & volný čas

  Odkazy